Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης και η μπάντα του σε ένα πρόγραμμα γεμάτο δημιουργικότητα, συγκίνηση και ενέργεια.
Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης ζωντανά στην Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων.
Το καλοκαίρι δεν τελειώνει για τον Αλκίνοο Ιωαννίδη και την μπάντα του, που συνεχίζουν την περιοδεία τους σταθμεύοντας στο πιο κεντρικό σημείο της Αθήνας, στην Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων, για μία μεγάλη συναυλία τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου.
Η επανένωση της ιστορικής μπάντας του Αλκίνοου Ιωαννίδη αποτέλεσε ένα μεγάλο καλλιτεχνικό γεγονός.
Περισσότερο από δύο δεκαετίες μετά τις πρώτες τους κοινές εμφανίσεις και ηχογραφήσεις, οι σπουδαίοι μουσικοί παρουσιάζουν για δεύτερο καλοκαίρι ένα πρόγραμμα γεμάτο δημιουργικότητα, συγκίνηση και ενέργεια.
Ένα πρόγραμμα γεμάτο από αγαπημένα τραγούδια, απρόσμενες διασκευές, αυτοσχεδιασμό και επικοινωνία, που παρουσίασαν τον περασμένο χειμώνα περιοδεύοντας σε διάφορους κλειστούς χώρους στην Ελλάδα.
Μία ηλεκτρική γιορτή μέσα στα δύσκολα της εποχής μας, μία ολοζώντανη επιβεβαίωση της σχέσης μεταξύ των μουσικών και του κοινού, μία πολύτιμη μοιρασιά ψυχής που όλοι χρειαζόμαστε.
«Δεν νοσταλγούμε το παρελθόν, ζητούμε το παρόν! Παίζουμε ξανά μαζί γιατί λείψαμε ο ένας στον άλλον, μουσικά και ανθρώπινα. Και γιατί μας λείψατε!»
Συμμετέχουν οι μουσικοί: Σταύρος Λάντσιας (πλήκτρα), Μιλτιάδης Παπαστάμου (ηλεκτρικό βιολί), Γιώτης Κιουρτσόγλου (ηλεκτρικό μπάσο), Μιχάλης Καπηλίδης (τύμπανα) και ο Αλκίνοος Ιωαννίδης στην ηλεκτρική κιθάρα και τη φωνή.
Ηχοληψία: Βαγγέλης Λάππας – Βασίλης Δρούγκας
Σχεδιασμός φωτισμών: Μαρία Βενετάκη
Χειρισμός Φωτισμών: Μελίνα Ζερβάκη
Παραγωγή: Roll Out Vision Services
Επιμέλεια παραγωγής: Αθύρ
Αλκίνοος Ιωαννίδης
Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων
Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου
Ώρα Προσέλευσης: 20:00
Ώρα Έναρξης: 21:00
Προπώληση εισιτηρίων
more.com by viva