Το «Kool-Aid» μεγαλώνει τις προσδοκίες για το νέο άλμπουμ των Bring Me The Horizon.
Οι Βρετανοί γίγαντες της ροκ Bring Me The Horizon ξεκίνησαν με εντυπωσιακό τρόπο το 2024 κυκλοφορώντας το νέο single «Kool-Aid».
Το τραγούδι έρχεται μετά από μία εκπληκτική χρονιά για τους Bring Me The Horizon, οι οποίοι, κατά τη διάρκεια του 2023, έδωσε πολλές sold-out συναυλίες, έκαναν μία περιοδεία στις ΗΠΑ μαζί με τους Fall Out Boy, μία περιοδεία στην Ασία και μία headline εμφάνιση στο NEX_FEST στην Ιαπωνία, όπου επίσης είχαν τον ρόλο των καλλιτεχνικών διευθυντών του φεστιβάλ.
Με τέτοιες εντυπωσιακές επιτυχίες στο ενεργητικό τους, οι θαυμαστές περιμένουν με ανυπομονησία μία ακόμη σπουδαία χρονιά για το συγκρότημα.
Το πολυαναμενόμενο νέο άλμπουμ των Bring Me The Horizon, με τίτλο «POST HUMAN: NeX GEn», αναμένεται να κυκλοφορήσει το καλοκαίρι του 2024, αν και δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας.
Δεδομένων των πρόσφατων επιτυχιών τους και του συνεχώς αυξανόμενου αριθμού θαυμαστών τους, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι το άλμπουμ θα προκαλέσει αίσθηση στη μουσική βιομηχανία όταν κυκλοφορήσει.
Επίσης, το συγκρότημα από το Σέφιλντ κατάφερε να πουλήσει πάνω από 110.000 εισιτήρια μέσα σε λίγες ώρες από την ανακοίνωση της επιστροφής τους στο O2 Arena του Λονδίνου για δύο εκρηκτικές βραδιές, εδραιώνοντας τη θέση τους ως ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα της σύγχρονης ροκ σκηνής.
Το «Kool-Aid» είναι μία απολαυστική πρόγευση του επερχόμενου άλμπουμ των Bring Me The Horizon.
Ακολουθώντας τα βήματα προηγούμενων κυκλοφοριών, όπως το «DArkSide», το «LosT», το «AmEN» και το «DiE4u», το τραγούδι συνεχίζει την εξερεύνηση των BMTH σε διαφορετικά ηχητικά τοπία, διατηρώντας παράλληλα το χαρακτηριστικό τους μείγμα από ωμή ενέργεια, καταιγιστικές μελωδίες και στοχαστικούς στίχους.
Έχοντας συγκεντρώσει πάνω από 350 εκατομμύρια streams πριν από την κυκλοφορία του άλμπουμ, αυτά τα τραγούδια έχουν ήδη αποσπάσει τεράστιους επαίνους τόσο από κριτικούς όσο και από ακροατές.
Η συνεχής ποιότητα των πρόσφατων κυκλοφοριών των Bring Me The Horizon υποδηλώνει ότι ρο νέο άλμπουμ τους «POST HUMAN: NeX GEn» δεν θα είναι τίποτα λιγότερο από επικό. Ως πρωτοπόροι της μοντέρνας heavy μουσικής, κάθε βήμα τους προσφέρει φρέσκες οπτικές γωνίες και καινοτόμες προσεγγίσεις που τους διαφοροποιούν από τους συναδέλφους τους.
Με την κυκλοφορία του «Kool-Aid», οι Bring Me The Horizon συνεχίζουν να αποδεικνύουν γιατί βρίσκονται στην πρώτη γραμμή της alternative σκηνής.
Ετοιμαστείτε λοιπόν για μία εξαιρετική χρονιά γεμάτη εντυπωσιακές εμφανίσεις και συγκλονιστικά τραγούδια από τους αγαπημένο συγκρότημα.