Το νέο τραγούδι του Coyot με μία έκπληξη.
Ο Coyot συναντά τη μουσική της Χάρις Αλεξίου και μας προσκαλεί να τον ακολουθήσουμε σε ένα μοναδικό μουσικό ταξίδι μέσα από το single «Dusk Till Dawn».
Ένας σύγχρονος ηλεκτρονικός ήχος organic/deep house δένει αριστοτεχνικά με ένα από τα πιο δημοφιλή τραγούδια της σπουδαίας ερμηνεύτριας Χάρις Αλεξίου
Το αγαπημένο τραγούδι «Οι Φίλοι Μου Χαράματα», σε μουσική και στίχους που έγραψε η ίδια γ Χάρις Αλεξίου, κυκλοφόρησε το 2003 και συμπεριλήφθηκε στον δίσκο της «Ως Την Άκρη Του Ουρανού Σου».
Το «Οι Φίλοι Μου Χαράματα» χρωματίζει μοναδικά το «Dusk Till Dawn», ενώ το βιολί που παίζει στο βασικό μουσικό θέμα του τραγουδιού και τα ιδιαίτερα φωνητικά δημιουργούν το απόλυτο summer anthem του 2024.
Το «Dusk Till Dawn» δεν είναι απλά μία διασκευή, αλλά μία συνάντηση δύο μουσικών κόσμων.
Ο Coyot, με τη φρέσκια ματιά και το σύγχρονο μουσικό ύφος του, αγγίζει με σεβασμό ένα διαχρονικό κομμάτι της Χάρις Αλεξίου, δημιουργώντας ένα μοναδικό μουσικό πάντρεμα.
Η ατμοσφαιρική παραγωγή αγκαλιάζει απαλά τη μελωδία του αρχικού τραγουδιού, η οποία αποκτά νέα πνοή μέσα από την ηλεκτρονική ματιά του Coyot.
Το «Dusk Till Dawn» αποτελεί μία γέφυρα που ενώνει διαφορετικές μουσικές γενιές.
Η διαχρονική μουσική της Χάρις Αλεξίου συναντά τον σύγχρονο ήχο του Coyot, δημιουργώντας ένα τραγούδι που αγγίζει καρδιές κάθε ηλικίας.
Ο Coyot συνεχίζει με το «Dusk Till Dawn» την επιτυχημένη πορεία του.
Τα πιο πρόσφατα singles του όπως το «Why» και το «Scared» ξεχώρισαν στα clubs τόσο στην Ελλάδα όσο και στα υπόλοιπα Βαλκάνια φτάνοντας στις υψηλότερες θέσεις των airplay και των digital charts.
Κλείστε τα μάτια και αφήστε το «Dusk Till Dawn» να σας παρασύρει σε ένα μουσικό ταξίδι γεμάτο συναισθήματα.