Η Έλενα Παναγιωτίδου κάνει το ντεμπούτο της στη δισκογραφία με ένα τραγούδι με την υπογραφή του μέντορά της στο «X Factor».
Η Έλενα Παναγιωτίδου, η οποία ξεχώρισε με την εξαιρετική χροιά της μέσα από τη συμμετοχή της στο «X Factor», κάνει το ντεμπούτο της στη δισκογραφία με το τραγούδι «Τώρα Τι Ζητάς» και την υπογραφή του Στέλιου Ρόκκου.
Το «Τώρα Τι Ζητάς» είναι ένα μοντέρνο λαϊκό τραγούδι σε μουσική και στίχους του αγαπημένου Στέλιου Ρόκκου, ο οποίος είχε επίσης τον ρόλο του μέντορα της Έλενας Παναγιωτίδου κατά τη διάρκεια της παρουσίας στο «X Factor».
Με το ταλέντο και την επιμονή της, η Έλενα Παναγιωτίδου έφτασε μέχρι τον τελικό του «X Factor», όπου κατέκτησε μία θέση στο Top 3 του διαγωνισμού.
Μετά το τέλος του talent show, η Έλενα Παναγιωτίδου συνέχισε να εντυπωσιάζει το κοινό με live εμφανίσεις της σε όλη την Ελλάδα, συνεργαζόμενη τόσο με τον Στέλιο Ρόκκο όσο και με άλλους καταξιωμένους καλλιτέχνες, όπως ο Βασίλης Καρράς και ο Γιάννης Πλούταρχος, αποκτώντας πολύτιμες εμπειρίες.
Το «Τώρα Τι Ζητάς» συνοδεύεται από ένα music video. Η που γυρίστηκε με τη σκηνοθεσία του ταλαντούχου Danny Ntarlas και δίνει δύναμη και ατμόσφαιρα στην οπτική παρουσίαση του τραγουδιού.
Η Έλενα Παναγιωτίδου εισβάλλει δυναμικά στο χώρο της ελληνικής μουσικής με το «Τώρα Τι Ζητάς».
Με μια πλούσια πορεία με συνεργασίες με κορυφαίους καλλιτέχνες και μια υπέροχη φωνή, η Έλενα Παναγιωτίδου αφήνει πολλές υποσχέσεις της για το μέλλον της στον χώρο της ελληνικής μουσικής.
Το «Τώρα Τι Ζητάς» της Έλενας Παναγιωτίδου κυκλοφορεί στα ψηφιακά καταστήματα μουσικής από την Panik Platinum.