Η Άννα Πολτζόγλου κέρδισε την πρώτη θέση στο «Fame Story».
Το «Fame Story» ολοκληρώθηκε την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου με την προβολή ενός μαραθώνιου τελικού.
Η πιο διάσημη τηλεοπτική μουσική ακαδημία του κόσμου επέστρεψε στους τηλεοπτικούς δέκτες μας στην πιο σύγχρονη εικόνα του μέσα από το Star.
Αγόρια και κορίτσια με μοναδική φωνή, με πάθος για το τραγούδι και στόχο να γίνουν τα επόμενα μουσικά είδωλα, ακολούθησαν ένα εντατικό εκπαιδευτικό πρόγραμμα από κορυφαίους καθηγητές στη φωνητική, την ερμηνεία, την κινησιολογία, τον χορό και την έκφραση επάνω στη σκηνή.
Απόλυτος στόχος ήταν η ανάδειξη και η ανάπτυξη των φωνητικών και μουσικών δεξιοτήτων των σπουδαστών.
Η απόδοση και η εξέλιξη των σπουδαστών της Ακαδημίας του Fame Story αξιολογούνταν κάθε Παρασκευή στο Live Show από τους τέσσερις εξαιρετικούς κριτές, τον Αντώνη Ρέμο, την Ελένη Φουρέιρα, τον Γιώργο Αρσενάκο και τον Light.
Έχοντας καταφέρει να ανταποκριθούν στο απαιτητικό πρόγραμμα της Ακαδημίας, να ξεχωρίσουν στα εβδομαδιαία Live shows και να πάρει την ψήφο του κοινού, των κριτών, των καθηγητών, στον μεγάλο τελικό έφτασαν τέσσερις διαγωνιζόμενοι.
Το δισκογραφικό συμβόλαιο με την Panik Records και φυσικά το σπουδαίο χρηματικό έπαθλο των 50.000 ευρώ κέρδισε η Άννα Πολτζόγλου.
Ποια είναι η Άννα Πολτζόγλου
Η Άννα Πολτζόγλου κατάγεται από το Νέο Ρύσιο Θεσσαλονίκης.
Η σχέση της με το τραγούδι ξεκίνησε όταν ήταν 6 ετών και γράφτηκε σε ωδείο για μαθήματα πιάνου. Μετά από 22 χρόνια, η μουσική εξακολουθεί να είναι ο συνοδοιπόρος της.
Πρόσφατα έλαβε ως δώρο ορκωμοσίας από τη γιαγιά της, ένα midi keyboard και έτσι ξεκίνησε να γράφει τα δικά της τραγούδια.
Η Άννα Πολτζόγλου θέλει συνεχώς να μαθαίνει, να εμπνέεται και να δημιουργεί.
Έτσι, πήρε την απόφαση να δηλώσει συμμετοχή σε ηλικία 28 ετών στο «Fame Story», καθώς για εκείνη είναι ένα ιδανικό μείγμα τέχνης, έκφρασης και δημιουργίας.
Για την Άννα η ζωή θέλει ρίσκο, τόλμη και θάρρος και το motto της είναι: «Life is a beautiful game, with love, serving and gratitude».