Ένα αισθαντικό τραγούδι για τον έρωτα.
Ο Γιάννης Ξανθόπουλος, ένας από τους πιο ταλαντούχους ανερχόμενους τραγουδιστές, κυκλοφορεί το νέο τραγούδι με τίτλο «Φεγγάρι» και, για ακόμα μία φορά, κερδίζει τις εντυπώσεις.
Το «Φεγγάρι» είναι το τέταρτο single του νεαρού τραγουδιστή.
Ο Γιάννης Ξανθόπουλος ξεκίνησε την πορεία του στον χώρο της μουσικής από πολύ νεαρή ηλικία, κατακτώντας τη νίκη στο talent show «Rising Star» σε ηλικία 16 ετών το 2017.
Από τότε, καταφέρει να ξεχωρίσει με τα πρώτα βήματά του στη δισκογραφία και με τις ζωντανές εμφανίσεις του, τόσο σόλο όσο και σε δίπλα σε κορυφαίους καλλιτέχνες όπως η Έλλη Κοκκίνου, ο Πέτρος Ιακωβίδης, η Josephine, η Λένα Ζευγαρά και άλλοι.
Το «Φεγγάρι» είναι ένας αισθαντικός ύμνος στον έρωτα, σε μουσική του ταλαντούχου Βασίλη Δαραμούσκα και στίχους του εξαιρετικού Μιχάλη Σταρρά.
Ο Γιάννης Ξανθόπουλος, με τον μοναδικό τρόπο που τον χαρακτηρίζει, αναδεικνύει την ομορφιά του τραγουδιού με μία εξαιρετική ερμηνεία γεμάτη συναίσθημα και πάθος.
Το «Φεγγάρι» συνοδεύεται από ένα εντυπωσιακό κινηματογραφικό music video που ξεχειλίζει συναισθήματα, χρησιμοποιώντας ως φόντο τον φυσικό πλούτο.
Τα γυρίσματα έγιναν σε ένα δάσος της Αττικής και στο κέντρο της Αθήνας, υπό τις σκηνοθετικές οδηγίες του έμπειρου Alex Κωνσταντινίδη.
Η μουσική, οι στίχοι, η ερμηνεία, και οι εικόνες συνδυάζονται για να δημιουργήσουν ένα ξεχωριστό αποτέλεσμα.
Με το «Φεγγάρι», ο Γιάννης Ξανθόπουλος συνεχίζει δυναμικά την πορεία του και επιλέγει ένα ακόμα εξαιρετικό τραγούδι που τον αναδεικνύει σε έναν από τους πιο ενδιαφέροντες καλλιτέχνες της γενιάς του.
Παράλληλα με την κυκλοφορία του νέου τραγουδιού του, ο Γιάννης Ξανθόπουλος θα βρίσκεται φέτος στο «Φωταέριο» δίπλα στον Γιώργο Μαζωνάκη, σε μία άλλη επιβεβαίωση του μοναδικού ταλέντου του που διαρκώς αναπτύσσεται και εξελίσσεται.