Όσα έγιναν στην απονομή του πολυπλατινένιου δίσκου «Λες Και Με Ξέρεις» του Γιώργου Σαμπάνη – Ποιοι συνάδελφοί του τραγουδιστές ήταν εκεί
Ο Γιώργος Σαμπάνης γιόρτασε την επιτυχία του νέου άλμπουμ του «Λες Και Με Ξέρεις».
Στο «Βοτανικός Live Stage» στην Ιερά Οδό, εκεί που ο Γιώργος Σαμπάνης εμφανίζεται φέτος μαζί με τη Δέσποινα Βανδή, διοργανώθηκε από την Cobalt Music την Τρίτη 16 Ιανουαρίου, η απονομή πολυπλατινένιου δίσκου στον πιο ταλαντούχο τραγουδοποιό της γενιά του για τις εξαιρετικές πωλήσεις του διπλού άλμπουμ «Λες Και Με Ξέρεις».
Η απονομή συνοδεύτηκε από ένα live concert με τα 16 τραγούδια του άλμπουμ, το οποίο παρακολούθησαν πολλοί φίλοι καλλιτέχνες, συνεργάτες δημιουργοί και εκπρόσωποι των μέσων μαζικής ενημέρωσης, με εκατοντάδες θαυμαστές και ακροατές του ραδιοφωνικού σταθμού Δρόμος 89,8, που ήταν ο χορηγός επικοινωνίας της βραδιάς.
Το παρών στη μεγάλη γιορτή προς τιμήν του Γιώργου Σαμπάνη έδωσαν, ανάμεσα σε άλλους, ο Αντώνης Ρέμος, η Δέσποινα Βανδή, η Παυλίνα Βουλγαράκη, ο Γιώργος Καράβας, η Μαίρη Βιτινάρος, ο Κώστας Σπυρόπουλος με τη Χριστίνα Πολίτη και φυσικά η σύντροφός του Ιωάννα Σαρρή.
Στην αρχή της εκδήλωσης, ο παρουσιαστής της βραδιάς Νικόλας Ράπτης έδωσε το λόγο στην ιδιοκτήτρια της Cobalt Music, Άννα-Μαρία Αντίππα, η οποία παρέδωσε την τιμητική πλακέτα στον Γιώργο Σαμπάνη.
Μεταξύ άλλων, η Άννα-Μαρία Αντίππα τόνισε την πίστη της στο ταλέντο του Γιώργου Σαμπάνη από την πρώτη στιγμή που τον γνώρισε και ξεκίνησαν να δουλεύουν μαζί, ήδη από το μακρινό 2010.
Στη συνέχεια, υποδέχτηκαν επί σκηνής και τους υπόλοιπους συντελεστές του πολυσυλλεκτικού άλμπουμ «Λες Και Με Ξέρεις», ανάμεσά τους οι καταξιωμένοι στιχουργοί Ελένη Γιαννατσούλια, Γιάννης Δόξας και Νίκος Μωραΐτης.
Ο Γιώργος Σαμπάνης, συγκινημένος από την τιμητική βράβευση, ευχαρίστησε θερμά όλους όσους συνέβαλαν στη δημιουργία και την επιτυχία του άλμπουμ.
Το νέο διπλό άλμπουμ «Λες Και Με Ξέρεις», που κυκλοφόρησε από την Cobalt Music τον περασμένο Δεκέμβριο, έγινε αστραπιαία πολυπλατινένιο, καθώς περιέχει μία σειρά από τεράστιες επιτυχίες του Γιώργου Σαμπάνη.
Το άλμπουμ συμπληρώνουν και ολοκαίνουργια τραγούδια που σίγουρα θα αγαπηθούν το ίδιο παράφορα.
Η βραδιά έκλεισε με ένα μοναδικό live με τον Γιώργο Σαμπάνη. Το κοινό τραγούδησε και χόρεψε στους ρυθμούς των αγαπημένων τραγουδιών του άλμπουμ του «Λες Και Με Ξέρεις»,, απολαμβάνοντας μία δυναμική βραδιά γεμάτη μουσική.