Η αξεπέραστη γοητεία της Jennifer Lopez συναντά τη νεανική ενέργεια των (G)I-DLE.
Η Jennifer Lopez δίνει μία δυναμική K-pop πινελιά στην μπόσα νόβα του τραγουδιού «This Time Around» από το άλμπουμ της «This Is Me… Now» με ένα νέο remix με τη συμμετοχή του γυναικείου συγκροτήματος (G)I-DLE.
Το remix του «This Time Around» διατηρεί τους αρχικούς στίχους της Jennifer Lopez, η οποία δηλώνει ότι «παίζει με τα χαρτιά της ανοιχτά» και ότι «κάνει τον έρωτα να λειτουργήσει με τους δικούς της όρους».
Το «This Time Around» αποκτά τώρα ένα νέο κομμάτι όπου οι YUQI, Minnie, Soyeon και Mieyon των (G)I-DLE. συμμετέχουν με ένα κουπλέ που διαθέτει τόσο στίχους τόσο στα αγγλικά και στα κορεάτικα.
Ενώ ο ρυθμός του «This Time Around» παραμένει ο ίδιος, το τρίτο κουπλέ αντικαθίσταται από τους φρέσκους στίχους και τον δυναμισμό των (G)I-DLE.
Σημειώνεται ότι στο remix του «This Time Around» δεν συμμετέχει η Shuhua των (G)I-DLE., η οποία αποχώρησε προσωρινά από το συγκρότημα τον Φεβρουάριο για να αναρρώσει από τα προβλήματα υγείας που την ταλαιπωρούσαν το προηγούμενο διάστημα.
Η αξεπέραστη γοητεία της Jennifer Lopez λάμπει δίπλα στη νεανική ενέργεια των (G)I-DLE, δημιουργώντας μία απόλυτα γοητευτική συνάντηση.
Η αρχική έκδοση του τραγουδιού περιλαμβάνει στο νέο άλμπουμ της Jennifer Lopez με τίτλο «This Is Me… Now», το οποίο κυκλοφόρησε στις 16 Φεβρουαρίου.
Η κυκλοφορία του άλμπουμ συνοδεύτηκε από την κινηματογραφική υπερπαραγωγή της ταινίας «This Is Me… Now: A Love Story», καθώς και από το ντοκιμαντέρ «The Greatest Love Story Never Told», το οποίο μας βάζει στα παρασκήνια της δημιουργίας τόσο του άλμπουμ όσο και της ταινίας.
Η Jennifer Lopez θα πραγματοποιήσει παράλληλα αυτό το καλοκαίρι την πρώτη περιοδεία της στη Βόρεια Αμερική μετά από πέντε χρόνια με το «This Is Me… Now: The Tour».
Εν τω μεταξύ, οι (G)I-DLE κυκλοφόρησαν στα τέλη του προηγούμενου Ιανουαρίου το δεύτερο ολοκληρωμένο άλμπουμ τους, με τίτλο «[2]», για να εδραιώσουν ακόμη περισσότερο την παρουσία τους στην παγκόσμια μουσική σκηνή.
Κεντρικό τραγούδι του άλμπουμ «[2]» είναι το «Super Lady».