Μία μαγική βραδιά με τον Μίνω Μάτσα στο Gazarte.
Ο Μίνως Μάτσας ξεκίνησε δυναμικά τις παραστάσεις του στο Gazarte Main Stage.
Όταν μία παρέα εξαιρετικών μουσικών και καλλιτεχνών συναντιέται συχνά με όρεξη και πάθος για το καλό τραγούδι, τότε μόνο μαγικό μπορεί να είναι το αποτέλεσμα.
Έτσι γίνεται σε κάθε ζωντανή εμφάνιση του Μίνου Μάτσα, έτσι έγινε και τη Δευτέρα 27 Νοεμβρίου, στην πρεμιέρα των φετινών εμφανίσεων του στο Gazarte Main Stage.
Ο συνθέτης παρέα με τους έξι εξαιρετικούς συνεργάτες του μουσικούς και τους δυο πολύ ταλαντούχους ερμηνευτές που έχουν χιλιοτραγουδήσει τα τραγούδια του, ανέβηκαν στη σκηνή του Gazarte Main Stage και μετέδωσαν, ο καθένας με τον δικό του τρόπο, όλα αυτά που κρύβουν τα τραγούδια του Μίνου Μάτσα, συναίσθημα, μελωδίες, συγκίνηση, ένταση και πολλές ιστορίες.
Το κοινό αλλά και οι φίλοι και συνεργάτες του συνθέτη παρευρέθηκαν στο Gazarte Main Stage με πολύ μεγάλη αγάπη και σεβασμό να απολαύσουν τη μουσική διαδρομή και το έργο του.
Ο Μίνως Μάτσας τους χάρισε τραγούδια δικά του από το ξεκίνημα της καριέρας του ως σήμερα αλλά και διασκευές κλασσικών τραγουδιών ενορχηστρωμένα όλα από τον ίδιο, μουσικές με ιστορία, τραγούδια από το θέατρο και τον κινηματογράφο.
Την έναρξη των εμφανίσεών του παρακολούθησαν, μεταξύ άλλων, οι Μάκης και Ρούλα Μάτσα, η Υπουργός Τουρισμού Όλγα Κεφαλογιάννη, Ελένη Βαρδινογιάννη, Χριστίνα και Δανάη Κεφαλογιάννη, Αντώνης και Πέγκυ Βουράκη, Λάμπρος και Πεγκυ Σινανιώτη, Γιάννης Τσακίρης, Κωνσταντίνος Κακανιάς και πολλοί άλλοι.
Η βραδιά αυτή θα επαναληφθεί και τις επόμενες τρεις Δευτέρες 4, 11 και 18 Δεκεμβρίου στο Gazarte Main Stage με την ίδια ενέργεια και την ίδια συγκίνηση.
Τραγούδησαν ο Κώστας Τριανταφυλλίδης και η Μυρτώ Βασιλείου.
Συμμετείχαν (αλφαβητικά) οι μουσικοί: Τάκης Βασιλείου (κρουστά), Παρασκευάς Κίτσος (μπάσο), Νίκος Μέρμηγκας (μπουζούκι), Jim Staridas (τρομπόνι), Ντίνος Χατζηιορδάνου (ακορντεόν), Γιώργος Χατζόπουλος (κιθάρα) και ο συνθέτης στο πιάνο.