Μετά την κοινή εμφάνισή τους στο music video του τραγουδιού, ο ΝΙΝΟ Ξυπολιτάς και ο Μιχάλης Χατζηγιάννης ενώνουν και τις φωνές τους σε μία νέα εκδοχή του «Να Γνωριστούμε;».
Ο ΝΙΝΟ Ξυπολιτάς συνεργάζεται με τον Μιχάλη Χατζηγιάννη σε μία ανανεωμένη έκδοση του νέου single του «Να Γνωριστούμε;».
Μετά την κοινή εμφάνισή τους στο music video για το νέο τραγούδι του ΝΙΝΟ Ξυπολιτά, οι δύο αγαπημένοι καλλιτέχνες πρωταγωνιστούν σε άλλη μία έκπληξη και αυτή τη φορά ενώνουν και τις φωνές τους.
Το «Να Γνωριστούμε;» είναι μία συναισθηματική μπαλάντα, σε μουσική και στίχους του ίδιου του ΝΙΝΟ Ξυπολιτά, που θα μας κρατήσει συντροφιά στα βράδια μας.
O ΝΙΝΟ Ξυπολιτάς δηλώνει: «Ο έρωτας κάποτε κρατούσε για πάντα. Στις μέρες μας πλέον έχει ημερομηνία λήξης».
«Αξίζει να ερωτευτείς όταν γνωρίζεις από την αρχή ότι το τέλος είναι πολύ κοντά; Αξίζει να ξεκινήσεις κάτι πολύ ωραίο και όμορφο συναισθηματικά όταν γνωρίζεις ότι θα έχει πολύ άσχημο τέλος;», αναρωτιέται.
Με αυτά τα λόγια ο ΝΙΝΟ Ξυπολιτάς εξηγεί το βαθύτερο νόημα του τραγουδιού του. Ο έρωτας στην εποχή μας φαίνεται να είναι πιο εφήμερος, γεμάτος αβεβαιότητα για το αύριο.
Παρ’ όλα αυτά, αξίζει να ρισκάρουμε; Αξίζει να αφεθούμε στο συναίσθημα; Αυτά είναι τα ερωτήματα που θίγει ο ίδιος, αφήνοντας τον ακροατή να βρει μόνος του τις απαντήσεις.
Με τις χαρακτηριστικές φωνές τουw, που έχουμε αγαπήσει, ο ΝΙΝΟ Ξυπολιτάς και ο Μιχάλης Χατζηγιάννης τραγουδούν με μοναδικό τρόπο για το συναίσθημα της αμφιβολίας απέναντι στον έρωτα, που φαίνεται να έχει «ημερομηνία λήξης» στις ημέρες μας.
Οι δύο αγαπημένοι καλλιτέχνες συνεχίζουν να μας ταξιδεύουν, αλλά και να μας εκπλήσσουν όπως μόνο εκείνοι μπορούν.
Η νέα εκδοχή του «Να Γνωριστούμε;» του ΝΙΝΟ Ξυπολιτά με τη συμμετοχή του Μιχάλη Χατζηγιάννη κυκλοφορεί από τη Heaven Music.
Δείτε τους στίχους του «Να Γνωριστούμε;» εδώ