H Πέννυ Μπαλτατζή, με τη βελούδινη φωνή και το λαμπερό χαμόγελό της, γεμίζει τα ηχεία μας με dance «Χρώματα».
Η Πέννυ Μπαλτατζή, μία από τις πιο φωτεινές παρουσίες στο ελληνικό μουσικό στερέωμα, μας χαρίζει μία νέα έκπληξη.
Το τελευταίο της επιτυχημένο single, «Χρώματα», κυκλοφορεί σε ένα μοναδικό dance remix, σε συνεργασία με τον καταξιωμένο DJ και μουσικό παραγωγό Livin R.
Το «Χρώματα» αγαπήθηκε από το κοινό τη δεκαετία του ’90 μέσα από την πρώτη εκτέλεση του συγκροτήματος Εκείνος και Εκείνος.
Η Πέννυ Μπαλτατζή μας συστήνει ξανά το αγαπημένο τραγούδι, αποδεικνύοντας για ακόμα μία φορά το ταλέντο και τη δημιουργικότητά της
Ο Livin R, με την καλλιτεχνική ματιά του, έδωσε στο τραγούδι μία νέα dance διάσταση, διατηρώντας παράλληλα αναλλοίωτη την ατμόσφαιρά του και το διαχρονικό ύφος του.
Ο συνθέτης, DJ, μουσικός παραγωγός ο οποίος έχει ήδη διαγράψει μία πολύ σημαντική πορεία στην εγχώρια dance μουσική, έχοντας ξεπεράσει σε πολλές περιπτώσεις τα όρια της χώρας, επιλέγει έναν εντελώς νέο και μοντέρνο ήχο σε αυτήν την ευφάνταστη dance διασκευή που γεφυρώνει υπέροχα το χθες και το σήμερα.
Η μελωδική φωνή της Πέννυς Μπαλτατζή αναδεικνύεται μέσα από τους ρυθμικούς ήχους της παραγωγής, δημιουργώντας ένα αρμονικό αποτέλεσμα.
Πρόκειται για μία ιδανική ανανέωση ενός κλασικού τραγουδιού που είναι διαχρονικά αγαπημένο από το ελληνικό κοινό.
Η Πέννυ Μπαλτατζή, με τη βελούδινη φωνή και το λαμπερό χαμόγελο, μας καθηλώνει για άλλη μία φορά.
Μετά τις εντυπωσιακές εμφανίσεις της στο show «Just The 2 of Us», όπου απέδειξε το μουσικοθεατρικό ταλέντο της, και τις επιτυχίες «Κορίτσι», «Ένα Φιλί» και «Ο Κόσμος Ένα Πάρτι», επιστρέφει πιο δημιουργική και φρέσκια από ποτέ.
Μετά τις sold out εμφανίσεις της στο «Gazarte», η Πέννυ Μπαλτατζή ξεκίνησε μία περιορισμένη σειρά εμφανίσεων στον «Σταυρό του Νότου Club» στις 26 Ιανουαρίου, όπου μοιράζεται τη σκηνή με guests – έκπληξη, δίνοντας την υπόσχεση για ακόμα περισσότερες όμορφες στιγμές.