Ο Πέτρος Ιακωβίδης ετοιμάζεται να κάνει την πρώτη του μουσική έκπληξη για φέτος.
Δυναμικά υποδέχτηκε ο Πέτρος Ιακωβίδης τη νέα χρονιά, καθώς, τόσο το πρόσφατο single του, «Πες Μου Κάτι» όσο και οι live εμφανίσεις του, γνωρίζουν μεγάλη επιτυχία.
Καλλιτεχνικά αεικίνητος και πάντα δημιουργικός, ο Πέτρος Ιακωβίδης αποχαιρέτησε το 2023 κυκλοφορώντας από την Panik Records το album «Καλησπέρα».
Το άλμπουμ περιλαμβάνει τραγούδια που έγιναν super hits, όπως το ομότιτλο «Καλησπέρα» και τα «Για Πάντα», «Σήκωσε Το Τηλέφωνο», «Να Να Να (Τραγουδώ Για Σένα)», «Αχ Καρδούλα Μου» και «Κάτι Μαγικό».
Επίσης, ο Πέτρος Ιακωβίδης είχε τρία τραγούδια στο Top 200 των συνολικών ραδιοφωνικών μεταδόσεων του ελληνικού και ξένου ρεπερτορίου για το 2023, συμπεριλαμβανομένων του «Να Να Να (Τραγουδώ Για Σένα)» και του «Αχ Καρδούλα Μου».
Λίγο πριν την έλευση του 2024, ο επιτυχημένος και επιδραστικός τραγουδιστής και δημιουργός παρουσίασε το νέο single του «Πες Μου Κάτι», ένα δυναμικό τραγούδι που αγαπήθηκε μέσα από τις live εμφανίσεις του Πέτρου Ιακωβίδη πριν ακόμα κυκλοφορήσει.
Μέσα σε περίπου έναν μήνα, το «Πες Μου Κάτι» έχει κατακτήσει τις καρδιές του κόσμου και τις ραδιοφωνικές συχνότητες.
Επίσης, το music video για το τραγούδι, σε σκηνοθεσία Bodega Visuals, βρέθηκε στις πρώτες θέσεις των τάσεων του YouTube, όπου μέχρι στιγμής μετρά περισσότερες από 1,8 εκατομμύρια προβολές.
Την ίδια ώρα, ο Πέτρος Ιακωβίδης συνεχίζει τη σαρωτική του επιτυχία και επί σκηνής.
Αυτή την περίοδο δίνει τον ρυθμό στη νυχτερινή ζωή της Θεσσαλονίκης με τις εμφανίσεις του στο «Vogue», μετά το πολύμηνο sold out στο «Fantasia» της Αθήνας.
Και τη νέα χρονιά ο αγαπημένος καλλιτέχνης θα συνεχίσει να χαρίζει μοναδικές μουσικές στιγμές. Μάλιστα, ο Πέτρος Ιακωβίδης ήδη ετοιμάζεται να κάνει την πρώτη του μουσική έκπληξη για φέτος.