Ο καλύτερος τρόπος για να προετοιμαστείτε για τις δύο πολυαναμενόμενες συναυλίες των Coldplay στην Αθήνα.
Την άνοιξη του 2023, προβλήθηκε στους κινηματογράφους για δύο μόνο ημέρες η ταινία «Coldplay – Music of the Spheres: Live at River Plate».
Η ταινία, που γυρίστηκε κατά τη διάρκεια των δέκα sold-out συναυλιών των Coldplay στο στάδιο River Plate του Μπουένος Άιρες, απαθανατίζει την πολυσυζητημένη περιοδεία «Music of the Spheres World Tour» του αγαπημένου συγκροτήματος.
Το Σάββατο 11 Μαΐου στις 22:00 ώρα Ελλάδας, η κορυφαία πλατφόρμα streaming Veeps θα προβάλλει την ταινία και θα μεταφέρει την εντυπωσιακή συναυλία στους θαυμαστές των Coldplay σε όλο τον κόσμο που δεν μπόρεσαν να τη δουν στους κινηματογράφους ή από κοντά.
Η ταινία θα προβληθεί δωρεάν ως ζωντανή μετάδοση και θα είναι διαθέσιμη για ενοικίαση on-demand μετά τη ζωντανή προβολή, στην τιμή των 3,99 δολαρίων. Δείτε περισσότερες πληροφορίες εδώ.
Η ταινία διαθέτει remixed και remastered ήχο, καθώς και εκπληκτικά visuals που απαθανάτισε ο βραβευμένος με BAFTA και υποψήφιος για Grammy σκηνοθέτης Paul Dugdale, χρησιμοποιώντας 30 κάμερες, drones και τεχνικές λήψης 360°.
Το «Coldplay – Music Of The Spheres: Live At River Plate» είναι το απόλυτο director’s cut της παγκόσμιας ζωντανής μετάδοσης της συναυλίας που πραγματοποιήθηκε τον Οκτώβριο του 2022.
Η ταινία περιλαμβάνει πολλά πλάνα που δεν συμπεριλήφθηκαν κατά τη διάρκεια της ζωντανής προβολής της σε 81 χώρες, όπου κατέκτησε την κορυφή των box office παγκοσμίως.
Η κινηματογραφική προβολή περιελάμβανε επίσης ένα αποκλειστικό backstage βίντεο με νέες συνεντεύξεις με τους Coldplay.
Στη συναυλία, οι Coldplay ερμηνεύουν κλασικές επιτυχίες από όλη την καριέρα τους, όπως τα «Yellow», «The Scientist», «Fix You», «Viva La Vida», «A Sky Full Of Stars» και «My Universe», σε ένα στάδιο γεμάτο φώτα, λέιζερ, πυροτεχνήματα και βραχιόλια LED.
Περιλαμβάνει επίσης guest εμφανίσεις από τη H.E.R., και τον Jin των BTS, ο οποίος εμφανίζεται μαζί με τους Coldplay για την πρώτη ζωντανή εκτέλεση του single του «The Astronaut».
Οι Coldplay συνεχίζουν την περιοδεία τους «Music of the Spheres World Tour» και θα επισκεφθούν για πρώτη φορά την Ελλάδα για δύο sold out συναυλίες στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας στις 8 και 9 Ιουνίου.