Ο Corey Taylor σε μία και μοναδική σόλο συναυλία στο Δημοτικό Θέατρο Λυκαβηττού.
Ο Corey Taylor, ο τραγουδιστής των Slipknot και των Stone Sour, έρχεται στην Ελλάδα για μία μοναδική εμφάνιση στο Δημοτικό Θέατρο Λυκαβηττού την Τρίτη 28 Μαΐου.
Αποτελώντας μία από τις πιο αναγνωρίσιμες φωνές αλλά και σημαντικότερες προσωπικότητες της rock και metal μουσικής των τελευταίων τριάντα ετών, ο Corey Taylor έχει μία πραγματικά μοναδική καριέρα.
Είναι ταυτόχρονα ο τραγουδιστής και ηγέτης σε δύο συγκροτήματα με πολυπλατινένιες και παράλληλες καρίερες: τους Slipknot και τους Stone Sour.
Οι Slipknot έχουν πουλήσει πάνω από 30 εκατομμύρια δίσκους παγκοσμίως, έχουν συγκεντρώσει δισεκατομμύρια streams, έχουν έξι συνεχόμενα πλατινένια άλμπουμ, έχουν κερδίσει Grammy και πολλά ακόμα βραβεία (Kerrang, Metal Hammer, NME κ.ά.), ενώ είναι μόνιμα headliners στα μεγαλύτερα φεστιβάλ του πλανήτη.
Οι Stone Sour είναι ένα από τα πιο επιτυχημένα συγκροτήματα της αμερικανικής rock μουσικής, με τρεις υποψηφιότητες για Grammy και πολλές βραβεύσεις (Loudwire, Revolver κ.ά.), πλατινένιο και χρυσό δίσκο, πάνω από 3 εκατομμύρια πωλήσεις παγκοσμίως και δισεκατομμύρια streams.
Επίσης, o Corey Taylor έχει κυκλοφορήσει δύο σόλο δίσκους, το «CMFT» (2020) και το «CMF2» (2022), στο οποίους κινείται σε διάφορα είδη μουσικής,
Παράλληλα, έχει συνεργαστεί δισκογραφικά με πλήθος άλλων καλλιτεχνών, μεταξύ των οποίων οι Korn, Apocalyptica, Dave Grohl, Steel Panther, Soulfly, Tech9, Code Orange.
Στη συναυλία του στο Δημοτικό Θέατρο Λυκαβηττού, ο Corey Taylor θα ερμηνεύσει όλες τις μεγάλες επιτυχίες της καριέρας του, με τραγούδια των Slipknot, των Stone Sour και της σόλο δισκογραφίας του.
Πληροφορίες
Η προπώληση των εισιτηρίων θα ξεκινήσει την Παρασκευή 1 Μαρτίου στις 12.00 το μεσημέρι.
Τιμές εισιτηρίων
• 45 ευρώ (early bird)
• 49 ευρώ
• 54 ευρώ
Η προπώληση των εισιτηρίων γίνεται αποκλειστικά από το www.more.com, τα Public και το υπόλοιπο δίκτυο της More.
Οι πωλητές χρεώνουν κόστη διαχείρισης ανάλογα με το τιμολόγιό τους.
Εισιτήρια για ΑμεΑ
Για τα ΑμεΑ έχει προβλεφθεί ειδικά διαμορφωμένος χώρος. Για πληροφορίες και κρατήσεις εισιτηρίων για ΑμεΑ, θα πρέπει να επικοινωνήσετε με email στο mgtliveevents@gmail.com ή τηλεφωνικά στο 210 96 36 489 (Δε-Πα 10:00 – 17:00)