Η Μαρίνα Σάττι έριξε την πιο δυνατή «ζαριά» της στον τελικό της Eurovision 2024.
Τον καλύτερο εαυτό της έδωσε η Μαρίνα Σάττι στη σκηνή του Malmö Arena, ερμηνεύοντας μοναδικά το «ZARI», με δυναμισμό, ένταση και τον ιδιαίτερο χαρακτηριστικό τρόπο της, στον Μεγαλό Τελικό του 68ου Διαγωνισμού Τραγουδιού της Eurovision το Σάββατο 11 Μαΐου.
Η Μαρίνα Σάττι, με την άψογη ερμηνεία και την εκρηκτική σκηνική παρουσία της, μαζί με τους χορευτές που την πλαισιώνουν, απόλυτα συντονισμένοι, εισέπραξαν το πιο θερμό και ενθουσιώδες χειροκρότημα στον τελικό της διοργάνωσης.
Η άψογη ερμηνεία, η ευρηματική σκηνική παρουσία, την οποία επιμελήθηκε ο creative director Φωκάς Ευαγγελινός, η χορογραφία και το movement direction που έχει αναλάβει ο Mecnun Giasar (Majnoon), αποτυπώθηκαν στην εμφάνιση και το αποτέλεσμα ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες της ελληνικής αποστολής.
Το «ZARI» συνδυάζει σύγχρονα, παραδοσιακά και ethnic στοιχεία, με τους στίχους να μιλούν για την αγάπη αλλά και για τα ρίσκα που πρέπει να παίρνουμε κάποιες φορές σαν μία ζαριά που ρίχνουμε και δεν ξέρουμε τι θα μας φέρει.
Τη Μαρίνα Σάττι συνόδευσαν οι χορευτές, Huseyin Cetintas, Yasin Ametoglou, Βασίλης Καραγιάννης και η Ειρήνη Δαμιανίδου, καθώς και η Ερασμία Μαρκίδη στα φωνητικά.
Η Μαρίνα Σάττι κατέθεσε την ψυχή της στη σκηνή της Eurovision και πραγματοποίησε μία αξέχαστη εμφάνιση, με την ελπίδα να χαρίσει στην Ελλάδα την καλύτερη δυνατή στον Μεγάλο Τελικό.
Τη μουσική του «ZARI» υπέγραψαν οι Μαρίνα Σάττι, OGE, Kay Be, Nick Kodonas, Jay Stolar, Gino The Ghost και Jordan Palmer, ενώ τους στίχους οι VLOSPA, OGE, Μαρίνα Σάττι και Solmeister.