Ο Γιώργος Περρής δίνει το δικό του ξεχωριστό χρώμα σε ένα αγαπημένο τραγούδι.
Ένα καλοκαίρι γεμάτο αγάπη, πάθος και ελπίδα υπόσχεται ο Γιώργος Περρής με το νέο single του «Θα Σ’ Αγαπώ».
Το «Θα Σ’ Αγαπώ» είναι η ελληνική εκδοχή του τραγουδιού «Voilà» με το οποίο η Γαλλίδα τραγουδίστρια Barbara Pravi έκλεψε τις καρδιές του στον Διαγωνισμό Τραγουδιού της Eurovision το 2021.
Με τη μαγευτική φωνή του, ο Γιώργος Περρής μας ταξιδεύει σε έναν κόσμο όπου η αγάπη και η αποδοχή του εαυτού μας είναι αλληλένδετα.
Οι ελληνικοί στίχοι της Λήδας Ρουμάνη, γεμάτοι συναίσθημα και ειλικρίνεια, μας καλούν να αγκαλιάσουμε τον έρωτα και να πιστέψουμε στη δύναμη της αγάπης.
Η ενορχήστρωση του Αλέξανδρου Λιβιτσάνου, με τη χαρακτηριστική ευαισθησία της, δημιουργεί μία ατμόσφαιρα που αγκαλιάζει την ψυχή μας. Οι μελωδίες, πλούσιες και γεμάτες χρώμα, μας παρασύρουν σε ένα ταξίδι αυτογνωσίας και αγάπης.
Το «Θα Σ’ Αγαπώ» αποτελεί μία γέφυρα ανάμεσα στην Ελλάδα και τη Γαλλία, δύο χώρες με πλούσια μουσική παράδοση.
Ο Γιώργος Περρής, με την πολυετή εμπειρία του στη διεθνή μουσική σκηνή, καταφέρνει να συνδυάσει τα καλύτερα στοιχεία και των δύο κόσμων, δημιουργώντας ένα τραγούδι που ξεπερνά τα σύνορα.
Η επιλογή του «Voilà» δεν είναι τυχαία. Το τραγούδι αυτό, με την απλότητα και τη δύναμή του, κατέκτησε την Ευρώπη το 2021, κερδίζοντας τη δεύτερη θέση στον Διαγωνισμό Τραγουδιού της Eurovision, αποδεικνύοντας ότι η μουσική μπορεί να ενώσει τους ανθρώπους.
Ο Γιώργος Περρής, με τη δική του ερμηνεία, δίνει στο τραγούδι μία νέα διάσταση, προσθέτοντας την προσωπική πινελιά του και την ελληνική ψυχή.
Το «Θα Σ’ Αγαπώ» είναι μόνο η αρχή. Ο Γιώργος Περρής ετοιμάζει παράλληλα το νέο άλμπουμ του, που αναμένεται να κυκλοφορήσει το φθινόπωρο.
Με βάση την ποιότητα και την ευαισθησία που χαρακτηρίζουν το νέο του single, μπορούμε να περιμένουμε ένα άλμπουμ που θα μας συγκινήσει και θα μας ταξιδέψει σε όλες τις γωνιές.
Μέχρι τότε, ας απολαύσουμε το «Θα Σ’ Αγαπώ» και ας αφήσουμε τη μουσική να μας οδηγήσει σε ένα καλοκαίρι γεμάτο αγάπη και όμορφα συναισθήματα.