Ο ουρανός ήταν γεμάτος αστέρια στη συναυλία των Coldplay στην Αθήνα.
Η μεγάλη και πολυαναμενόμενη συναυλία των Coldplay στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας το βράδυ του Σαββάτου 8 Ιουνίου δεν συγκέντρωσε μόνο πλήθος επώνυμων από την Ελλάδα αλλά και από το εξωτερικό.
Η ενέργεια των Coldplay ξεπέρασε κάθε προσδοκία στην πρώτη συναυλία της καριέρας τους στην Αθήνα και κράτησε τον ενθουσιασμό του κοινού στα ύψη από την πρώτη μέχρι την τελευταία στιγμή της βραδιάς.
Το Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας πλημμύρισε από 60.000 θεατές, μεταξύ των οποίων και διάσημοι διεθνείς αστέρες.
Μεταξύ των παρευρισκομένων που παρακολούθησαν τη συναυλία των Coldplay στην Αθήνα ήταν ο ηθοποιός Luke Evans, ο τραγουδιστής Joe Jonas, η pop star Kylie Minogue, ο ηθοποιός Liam Hemsworth και η σύντροφός του Gabriella Brooks, καθώς και πολλοί άλλοι.
Ο ενθουσιασμός τους ήταν εμφανής καθώς μοιράζονταν στιγμές της συναυλίας στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, εκφράζοντας τον θαυμασμό τους για το βρετανικό συγκρότημα.
Το Σάββατο, ο Luke Evans δημοσίευσε ένα βίντεο στον λογαριασμό του όπου εμφανίζεται μαζί με τους Joe Jonas, Kylie Minogue, Liam Hemsworth και άλλους διάσημους, καθώς παρακολουθούσαν τη συναυλία των Coldplay στο ΟΑΚΑ.
«Ζέστη, Coldplay. Ευχαριστώ Joe!», έγραψε στη λεζάντα της ανάρτησής του ο 45χρονος ηθοποιός, κάνοντας επίσης tag το συγκρότημα.
Στο βίντεο, ο Joe Jonas, ο οποίος τραβούσε με το κινητό του την παρέα, στρέφει την κάμερα στον εαυτό του, στον Luke Evans, τον σύντροφό του Fran Tomas και την Kylie Minogue, καθώς σηκώνουν τα χέρια τους στον αέρα παρακολουθώντας τους Coldplay να ερμηνεύουν το κλασικό τραγούδι τους «Yellow» στο κατάμεστο στάδιο.
Στη συνέχεια, ο Joe Jonas στρέφει την κάμερα προς την άλλη πλευρά του, όπου βλέπουμε τον Liam Hemsworth να σηκώνει τις γροθιές του στον αέρα στον ρυθμό της μουσικής, ενώ η σύντροφός του Gabriella Brooks στέκεται δίπλα του και τραβάει βίντεο τη συναυλία.
«Τι βραδιά!», έγραψε ο Joe Jonas στα σχόλια κάτω από το βίντεο.
Υπενθυμίζεται ότι ο Joe Jonas, η Kylie Minogue και ο Luke Evans βρέθηκαν στην Αθήνα για τα εγκαίνια του νέου πολυτελούς θερέτρου «One & Only Aesthesis» στη Γλυφάδα.
Η συναυλία των Coldplay ξεχώρισε για την εντυπωσιακή παραγωγή της, με εντυπωσιακά οπτικά εφέ, φωτισμό που καθήλωνε και κρυστάλλινο ήχο που έκανε τους θεατές να νιώθουν την κάθε νότα.
Το πρόγραμμα της βραδιάς περιλάμβανε μερικές από τις μεγαλύτερες αλλά και τις νεότερες επιτυχίες του συγκροτήματος, δημιουργώντας μία ατμόσφαιρα που ξεσήκωνε το κοινό.
Οι Coldplay δίνουν τη δεύτερη προγραμματισμένη συναυλία τους στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας την Κυριακή 9 Ιουνίου πριν συνεχίσουν το ευρωπαϊκό σκέλος της περιοδείας του «Music Of The Spheres World Tour».