Η Katy Perry επανασυνδέθηκε με την Taylor Swift στα παρασκήνια της στάσης της περιοδείας της «The Eras Tour» στο Σίδνεϊ.
Η Katy Perry τραγούδησε και χόρεψε με το «Bad Blood» στη συναυλία της Taylor Swift στο Σίδνεϊ.
Η 39χρονη τραγουδίστρια έκανε ένα διάλειμμα από τα γυρίσματα της τελευταίας σεζόν της στο «American Idol» και βρέθηκε στο Σίδνεϊ της Αυστραλίας όπου παρακολούθησε την Taylor Swift στην περιοδεία της «The Eras Tour» την Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου.
Μετά τη συναυλία στο Accor Stadium της Σίδνεϊ, η Katy Perry ανάρτησε στο Instagram μία γλυκιά selfie με την Taylor Swift, μαζί με αρκετά βίντεο από τη συναυλία με τη λεζάντα: «Είδα μία παλιά φίλη να λάμπει απόψε».
Στην ανάρτησή της, η Perry συμπεριέλαβε ένα βίντεο όπου παρακολουθεί τη Swift να τραγουδά το «Bad Blood» και ανοίγει αστειευόμενη τα μάτια της διάπλατα, καθώς το τραγούδι του άλμπουμ «1989» είχε γραφτεί για την παλιά κόντρα τους.
Ο λόγος της κόντρας; Στο σε συνέντευξή της στο Rolling Stone το 2014, η Taylor Swift είχε αποκαλύψει ότι το «Bad Blood» γράφτηκε για τη ρήξη της με μία άλλη pop star.
Ένα χρόνο νωρίτερα, η Katy Perry φέρεται να είχε πάρει τρεις από τους χορευτές της Taylor Swift που θα συμμετείχαν στην περιοδεία της «Red World Tour» για να τους φέρει στην δική της περιοδεία California Dreams.
Η Taylor Swift εξήγησε τότε στη συνέντευξή της ότι η pop star για την οποία είχε γράψει το «Bad Blood» είχε κάνει κάτι «τόσο φρικτό» που τους έκανε «κατευθείαν εχθρούς».
«Βασικά προσπάθησε να σαμποτάρει ολόκληρη την περιοδεία. Προσπάθησε να προσλάβει μία ντουζίνα άτομα από κάτω μου», ανέφερε.
Η Katy Perry απάντησε στα σχόλια της Taylor Swift με το «Swish Swish» το 2017 και την ίδια χρονιά είπε στον James Corden: «Ειλικρινά, εκείνη ξεκίνησε αυτή την ανοησία και ήρθε η ώρα να την τελειώσει.»
Αλλά οι δύο τραγουδίστριες τελικά συμφιλιώθηκαν το 2019, με την Katy Perry να εμφανίζεται στο τέλος του music video για το single «You Need to Calm Down» της Taylor Swift από το άλμπουμ της «Lover».
Εκείνη τη χρονιά, η Katy Perry είχε στείλει στην άλλοτε άσπονδη εχθρό της κυριολεκτικά έναν κλάδο ελαίας.
«Μου έστειλε ένα πολύ ωραίο σημείωμα και έναν κλάδο ελαίας, ένα πραγματικό κλάδο ελαίας – στην περιοδεία μου όταν ξεκίνησε, το “Reputation Stadium Tour”, πριν από καιρό. Από εκεί και πέρα, έχουμε καλές σχέσεις», αποκάλυψε η 34χρονη pop star.
Εκτός από την Katy Perry, στην πρώτη από τις τέσσερις προγραμματισμένες συναυλίες του «The Eras Tour» στο Accor Stadium του Σίδνεϊ παρευρέθηκαν ο σύντροφος της Taylor Swift, Travis Kelce και η Rita Ora, μεταξύ άλλων.
Κατά τη διάρκεια της βραδιάς, η Taylor Swift ανακοίνωσε και μία ακόμα νέα έκδοση του επερχόμενου άλμπουμ της «The Tortured Poets Department», που θα κυκλοφορήσει στις 19 Απριλίου, ένα bonus τραγούδι με τίτλο «The Albatross».