«Ήταν ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα», σημείωσε η Miley Cyrus για την πρόσφατη συνεργασία της με την Beyoncé.
Η Miley Cyrus σχολίασε την πρόσφατη συνεργασία της με την Beyoncé στο άλμπουμ της «Cowboy Carter» και τη σχέση που έχουν αποκτήσει.
Σε μία νέα συνέντευξή της στη W Magazine, η Miley Cyrus αποκάλυψε ότι μιλά με την Beyoncé συχνά μέσω μηνυμάτων – και μάλιστα για τις μαμάδες τους.
Όπως εξήγησε η 31χρονη τραγουδίστρια, όχι μόνο εκείνη οφείλουν πολλά και οι δύο στις μητέρες τους, αλλά ουσιαστικά έχουν γίνει και οι ίδιες «μαμάδες» για τους θαυμαστές τους.
«Η μαμά της, η κυρία Tina, και η δική μου μαμά είναι επίσης “Μ.T.”: Mama Tish» είπε.
«Πολλοί άνθρωποι την αποκαλούν “Μαμά”, με τον ίδιο τρόπο που η κα. Tina δεν είναι απλά μητέρα για την Beyoncé, αλλά και για τους θαυμαστές της Beyoncé», συνέχισε.
«Και οι δύο μεγαλώσαμε, με τον δικό μας τρόπο, με μαμάδες που ήταν τα πάντα. Η μαμά μου ήταν η μακιγιέρ, η κομμώτρια, η μοδίστρα, η στυλίστρια, η tour manager μου – κυριολεκτικά η μάνατζερ μου», τόνισε.
«Η λέξη “μητέρα” είναι η πιο ολοκληρωτική λέξη. Η μητέρα μπορεί να είναι ο RuPaul, η μητέρα μπορεί να είναι η Beyoncé. Οι θαυμαστές μας μάς αποκαλούν “μητέρες”», πρόσθεσε.
Κατά τη διάρκεια της συνέντευξης, η Miley Cyrus εξήγησε επίσης το πώς το τραγούδι της «II Most Wanted» κατέληξε στο άλμπουμ «Cowboy Carter» της Beyoncé, που κυκλοφόρησε στα τέλη του προηγούμενου Μαρτίου.
«Έγραψα αυτό το τραγούδι πριν από περίπου δυόμισι χρόνια,» αποκάλυψε η pop star.
«Η μαμά μου πάντα έλεγε: “Λατρεύω αυτό το τραγούδι!” Έτσι, όταν η Beyoncé επικοινώνησε μαζί μου για να κάνουμε μουσική μαζί, το σκέφτηκα αμέσως γιατί πραγματικά αντιπροσωπεύει τη σχέση μας», ανέφερε.
«Της είπα: “Δεν χρειάζεται να γίνουμε country, εμείς είμαστε country. Ήμασταν πάντα country”. Είπα: “Ξέρεις, εσύ από το Τέξας και εγώ από το Τενεσί, τόσο μεγάλο κομμάτι μας θα βγει σε αυτό το τραγούδι”», περιέγραψε.
«Το να γράψω ένα τραγούδι, όχι απλά να το τραγουδήσω, για την Beyoncé ήταν ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα», σημείωσε.
Η Miley Cyrus θυμήθηκε επίσης την εποχή που τραγούδησε μαζί με την Beyoncé όταν ήταν έφηβη σε μία φιλανθρωπική εκδήλωση για τον καρκίνο.
«Ήμουν στριμωγμένη ανάμεσα στην Beyoncé και τη Rihanna, οι οποίες ήταν, ξέρεις, 1.78 και φορούσαν τακούνια,» είπε.
«Οι γοφοί τους έφταναν στους ώμους μου. Ήταν αυτές οι δυναμικές, ώριμες γυναίκες, και είμαι σίγουρη ότι είχα ακόμα σιδεράκια στα πίσω δόντια μου. Ήταν πολύ προστατευτικές απέναντί μου», συνέχισε.
Η Miley Cyrus αποκάλυψε ακόμη ότι η Beyoncé της έκανε ένα ξεχωριστό δώρο εκείνη τη χρονιά, μετά τη συνύπαρξή τους στη σκηνή.
«Εκείνα τα Χριστούγεννα, η Beyoncé μου έστειλε ένα μπουφάν House of Deréon που έγραφε “Miley” στην πλάτη με χρυσά καρφιά, το αγαπημένο μου, και κάποια τζιν με το όνομά μου πάνω τους», ανέφερε.
«Σε ένα από τα τραγούδια μου, το “Cattitude”, λέω: “Και για τα 16α γενέθλιά μου, πήρα ένα Deréon από το σπίτι της βασίλισσας”», συνέχισε.