Τα μεγαθήρια ενώνουν τις δυνάμεις τους στο νέο remix της Nicki Minaj.
Η Nicki Minaj δεν αστειευόταν όταν έλεγε ότι θα φέρει το «βαρύ πυροβολικό» για το εκρηκτικό remix του «FTCU» από το άλμπουμ της «Pink Friday 2».
Η βασίλισσα της hip-hop δεν παίζει, και το απέδειξε για άλλη μια φορά όταν αποκάλυψε την κυκλοφορία του «FTCU (Sleeze Mix)» με τη συμμετοχή των αστέρων Travis Scott, Chris Brown και Sexyy Red.
Λίγες ώρες αργότερα, το πολυαναμενόμενο remix του «FTCU» κυκλοφόρησε σε όλες τις υπηρεσίες streaming.
Το «FTCU», το οποίο περιλαμβάνεται στο πέμπτο άλμπουμ της Nicki Minaj, με τίτλο «Pink Friday 2» που κυκλοφόρησε τον Δεκέμβριο, έχει ανέβει έως το No. 15 του Billboard Hot 100 και έχει συμπληρώσει 18 εβδομάδες στο chart.
Το τραγούδι αναμένεται να ανέβει ακόμα περισσότερα στα charts χάρη στο «Sleeze Mix» σε συνεργασία με τον Travis Scott, τον Chris Brown και τη Sexyy Red
Η Nicki Minaj και ο Chris Brown έχουν ένα μεγάλο ιστορικό συνεργασιών, καθώς έχουν ενώσει τις δυνάμεις τους σε τραγούδια όπως το «Take It To the Head» και το «Do You Mind» του DJ Khaled, το «Right By My Side», το «Love More» του Breezy, το «Only» του 2014 με τους Drake και Lil Wayne, καθώς και το «All Eyes on You» του Meek Mil.
Επίσης, η Nicki Minaj έδωσε σημαντική ώθηση στη Sexyy Red όταν συμμετείχε πέρυσι στο remix του viral τραγουδιού της «Pound Town», χαρίζοντας στη ράπερ από το St. Louis την πρώτη της είσοδο στο Hot 100.
Ωστόσο, αυτή είναι η πρώτη συνεργασία της Nicki Minaj με τον Travis Scott, με τους δύο αστέρες της hip-hop να δείχνουν ότι έχουν αφήσει πίσω τους την κόντρα τους.
Η Nicki Minaj είχε εξαπολύσει επίθεση κατά του Travis Scott και της οικογένειάς του το 2018, επειδή πουλούσε πακέτα εμπορευμάτων με το άλμπουμ του «ASTROWORLD» για να εμποδίσει το άλμπουμ της «Queen» να πάρει την πρώτη θέση στα charts.
Εν τω μεταξύ, η Nicki Minaj συνεχίζει την παγκόσμια περιοδεία της
«Pink Friday 2 World Tour». Η περιοδεία ξεκίνησε στις αρχές του Μαρτίου με το βορειοαμερικανικό σκέλος της. Θα ακολουθήσει τον Μάιο το ευρωπαϊκό σκέλος, το οποίο θα διαρκέσει μέχρι τον Ιούλιο.