Η Δέσποινα Βανδή συναντά τον Mente Fuerte.
Η Δέσποινα Βανδή και ο Mente Fuerte συνεργάζονται σε ένα τραγούδι – έκπληξη
Η αγαπημένη τραγουδίστρια, η οποία μας έχει χαρίσει μεγάλες και διαχρονικές επιτυχίες, συναντά για πρώτη φορά δισκογραφικά τον Mente Fuerte, έναν από τους επιτυχημένους καλλιτέχνης της εγχώριας rap σκηνής.
Το νέο single που θα κυκλοφορήσουν μαζί έχει τον τίτλο «Πανσέληνος».
Πρόκειται για ένα δυναμικό και ατμοσφαιρικό τραγούδι, που ενώνει αρμονικά τις φωνές και τους μουσικούς κόσμους της Δέσποινας Βανδή και του Mente Fuerte.
Τη μουσική του single υπογράφει ο Teo Tzimas, ο οποίος έγραψε και τους στίχους μαζί με τον Mente Fuerte.
Την παραγωγή του τραγουδιού ανέλαβαν ο Teo Tzimas και ο Paris Kalpos.
Το «Πανσέληνος» ακολουθεί για τη Δέσποινα Βανδή την πολυσυζητημένη επιτυχία της «Σ’ Αγαπάω Και Δεν Καλά», που έχει συγκεντρώσει πάνω 4,7 εκατομμύρια προβολές στο YouTube και πάνω από 2,2 εκατομμύρια στο Spotify.
Από την άλλη πλευρά, ο Mente Fuerte πραγματοποιεί άλλη μία mainstream συνεργασία μετά τη συμμετοχή στο «Πόσο Θέλω» του Αντώνη Ρέμου.
Η συνεργασία της Δέσποινας Βανδή και του Mente Fuerte θα μεταδίδεται αποκλειστικά σε επιλεγμένους ραδιοφωνικούς σταθμούς σε όλη την ελληνική επικράτεια από τη Δευτέρα 18 Μαρτίου.
Το single «Πανσέληνος» αναμένεται να κυκλοφορήσει από την Panik Records σε όλα τα ψηφιακά καταστήματα μουσικής την Παρασκευή 22 Μαρτίου.