Ο Κώστας Τριανταφυλλίδης σε μία παράσταση με αγαπημένα τραγούδια από το χθες και το σήμερα.
Ο Κώστας Τριανταφυλλίδης έρχεται την Πέμπτη 11 Απριλίου στο Θέατρο Άλσος για μία παράσταση που με τη μοναδική ερμηνεία του σε σπουδαία τραγούδια θα μας συγκινήσει.
Μία παράσταση που θα γράψει τη δική της ιστορία. Τα συνειδητά βήματά του και η σταθερή πορεία του τον οδήγησαν σε σημαντικές συνεργασίες που τον καθόρισαν μουσικά.
Ο Κώστας Τριανταφυλλίδης έχει εμφανιστεί σε περιοδείες με τον Δημήτρη Μητροπάνο, έχει συναντηθεί δισκογραφικά με τον Γιώργο Νταλάρα και τη μεγάλη κυρία του τραγουδιού Μαρινέλλα.
Επίσης, έχει συνεργαστεί και με θρύλους της ελληνικής δισκογραφίας όπως η Βίκυ Μοσχολιού και ο Γιάννης Σπανός.
Σε αυτήν την παράσταση η ξεχωριστή χροιά της φωνής του Κώστα Τριανταφυλλίδη σε συνδυασμό με ένα ρεπερτόριο που απλώνεται σε βάθος χρόνου θα φέρουν το κοινό κοντά στο γνήσιο λαϊκό τραγούδι.
Τραγούδια που έχουν μείνει στην ιστορία, αλλά και δικά του που έχουν αγαπηθεί πολύ από το κοινό, όπως το «Όνειρο Απατηλό» το οποίο διασκεύασε ο Μίνως Μάτσας για την ταινία «Ευτυχία», αλλά και το πολύ αγαπημένο «Ιστορία».
Το τελευταίο υπογράφει και πάλι ο συνθέτης Μίνως Μάτσας σε στίχους Σοφίας Καψούρου και αποτελεί το τραγούδι τίτλων της μεγάλης παραγωγής «Οι Πανθέοι» του ΣΚΑΪ.
Ραντεβού λοιπόν την Πέμπτη 11 Απριλίου στο Θέατρο Άλσος με τον εξαιρετικό ερμηνευτή Κώστα Τριανταφυλλίδη και αγαπημένα τραγούδια από το χθες και το σήμερα.
Μία παράσταση με τραγούδια με «Ιστορία» που δεν πρέπει να χάσετε.
Πληροφορίες
Κώστας Τριανταφυλλίδης
«Πάμε λοιπόν να γράψουμε ιστορία…»
Πέμπτη 11 Απριλίου
Ώρα έναρξης: 21:00
Προπώληση εισιτηρίων
more.com
Θέατρο Άλσος
Ευελπίδων 4, Κυψέλη
Τηλέφωνα επικοινωνίας – κρατήσεων:
210 8831487 & 210 8227471