Η Μαρίνα Σάττι ρίχνει το «Ζάρι» της σε δύο μοναδικές βραδιές στην Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων.
Λίγα εισιτήρια απομένουν για την πρώτη μεγάλη αθηναϊκή συναυλία που θα δώσει η Μαρίνα Σάττι στην Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων την Τετάρτη 26 Ιουνίου, οπότε προστέθηκε και δεύτερη ημέρα, την Τετάρτη 3 Ιουλίου.
Pop, mainstream και ethnic, σαγηνευτική, αισθησιακή αλλά και τρυφερή, κυρίαρχη και λαμπερή, η Μαρίνα Σάττι εκπροσώπησε φέτος την Ελλάδα στον 68ο Διαγωνισμό Τραγουδιού της Eurovision με το «ΖARI», ξεσηκώνοντας το κοινό εντός και εκτός της χώρας ενώ παράλληλα ετοιμάζεται να μεταφέρει σε κάθε σκηνή το καλοκαίρι ένα δυναμικό live.
Η Μαρίνα Σάττι δεν σταματά ποτέ να μας εκπλήσσει, κάθε χρόνο φέρνει και μια νέα πρόταση στη μουσική της, μέσα από ένα χαρμάνι αναφορών, επιρροών και επιλογών που ξαφνιάζουν και ανανεώνουν διαρκώς τη σχέση της με το κοινό.
Μόλις κυκλοφόρησε το νέο mini album της με τίτλο «P.O.P.», μια εξωστρεφή συλλογή 100% ελληνικών pop τραγουδιών με ethnic και παραδοσιακούς ήχους έξυπνους και ατακαδόρικους στίχους, καθώς και πολλές εκπλήξεις, όπως μόνο η ίδια ξέρει να κάνει με κάθε δισκογραφική δουλειά της.
Φέτος, ειδικά, μας καλεί στις συναυλίες της με φόρα και διάθεση ανατροπής.
Μέσα από απρόσμενες προσεγγίσεις και πειραματισμούς με pop και urban στοιχεία, η Μαρίνα Σάττι δεν σταματά να αναδομεί με απαράμιλλη φρεσκάδα όλο το εύρος από την παραδοσιακή μουσική των Βαλκανίων ως την trap.
Από τη «Μάντισσα» ως τη «YENNA», από το viral του περσινού καλοκαιριού «Tucutum», ένα τραγούδι – σχόλιο πάνω στη βαλκανική trap, έως την πανευρωπαϊκή έκρηξη που προξένησε το «ZARI» της που ανέβηκε από τις πρώτες ημέρες στο No. 1 σε YouTube, Spotify, Apple Music αλλά και στο No. 50 του YouTube παγκοσμίως., η αγαπημένη hitmaker και performer καταρρίπτει το ένα ρεκόρ μετά το άλλο.
Σε παγκόσμιο επίπεδο, το «ZARI» έγινε η μοναδική ελληνική κυκλοφορία με ελληνικό στίχο που βρέθηκε στο Global Viral Chart (στο Νο. 17) του Spotify και κατέκτησε υψηλές θέσεις και στα charts πάρα πολλών χωρών.
Η Μαρίνα Σάττι υπόσχεται να μας μεταφέρει στο εθιστικό καλλιτεχνικό σύμπαν της και στις συναυλίες της.
Με ένα πρόγραμμα που θα μας ταρακουνήσει, θα μας μαγέψει και θα μας κάνει να χορεύουμε στον ρυθμό της χωρίς να δίνουμε λόγο σε κανέναν.
Ζουρνάς, νταούλι και 808, πολυφωνικές αλχημείες, γκάιντα και beats, trap και αισθησιασμός – η Μαρίνα Σάττι ρίχνει το «Ζάρι» της αυτό το καλοκαίρι και τολμά να είναι αυτή ακριβώς που νιώθει όπου κι αν βρεθεί.
Ακολουθήστε την και κάντε ακριβώς το ίδιο.
Πληροφορίες
Μαρίνα Σάττι
Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων
Τετάρτη 26 Ιουνίου
Τετάρτη 3 Ιουλίου
Ώρα έναρξης: 21:00
Διάθεση εισιτηρίων
• Online: more.com
• Τηλεφωνικά στο 211 77 00 000
• Φυσικά σημεία: Καταστήματα Νova, Public, Ευριπίδης, More Spot Τεχνόπολης